IT QA

IT QA

Data limită de aplicare a fost depășită pentru acest loc de muncă.
Acest loc de muncă a expirat
Full Time
  • Data locului de muncă: 2022-11-01
  • Seats 3
  • Reports to CQO

Căutăm un QA experimentat care să se alăture echipei noastre la TOKERO Crypto Exchange.

Dacă te simți pregătit pentru această provocare, vino să ne cunoști!

Calificări/cerințe/competențe și abilități

  • Diplomă de licență într-un domeniu tehnic sau analitic;
  • 2+ ani de experiență în testare QA manuală sau experiență în testare QA automată;
  • Capacitatea de a interacționa cu dezvoltatorii pentru a înțelege, defini și documenta cerințele de testare a funcționalității pentru aplicațiile web existente;
  • Bună cunoaștere a arhitecturii bazelor de date și a limbajului de interogare structurat;
  • Abilitatea de a discuta și interacționa atât cu personalul tehnic, cât și cu cel non-tehnic;
  • Excelente abilități ortografice și gramaticale, atât în limba engleză, cât și în limba română;
  • Organizare foarte bună, cu atenție precisă la detalii;
  • Abilitatea de a lucra eficient cu ceilalți într-un mediu dinamic;
  • Dorința de a învăța și de a se adapta la noi cerințe;
  • Abilități interpersonale excelente;

Abilități tehnice suplimentare

  • Experiență cu instrumente de testare Load/Stress/Performance testing;
  • Familiarizarea cu JIRA sau instrumente similare de urmărire a erorilor;
  • Cunoașterea temeinică a metodologiilor, instrumentelor și a celor mai bune practici de asigurare a calității;
  • Experiență practică în testarea front-end (CSS, HTML, JavaScript etc.);
  • Experiență practică în testarea REST APIs cu instrumente precum Postman;
  • Experiență în executarea de teste automate;

Responsabilități principale

  • Testarea manuală a produselor software proprii;
  • Executarea testelor exploratorii, de tip black box și gray box;
  • Efectuarea de teste de regresie amănunțite atunci când bug-urile sunt rezolvate;
  • Dezvoltarea și executarea scenariilor de testare în conformitate cu cerințele aplicației;
  • Depanarea problemelor;
  • Raportarea problemelor și actualizarea statusurilor în instrumentul de raportare;

TOKERO Crypto Exchange oferă:

  • Salariu atractiv;
  • Game-room cu PlayStation 5 și jocuri de societate organizate periodic;
  • Plată cursuri/certificare îmbunătățire profesională;
  • Bonuri de masă;
  • Decontare sport și sănătate;
  • Asigurare privată de sănătate;
  • 1 zi în plus la concediu/an vechime;
  • Diverse evenimente in-house: Halloween Party, Pizza Party, Christmas Party, Team building ș.a.

Câteva lucruri notabile despre TOKERO

  • În 2019 am creat o alternativa a ATM-urilor de crypto - Crypto Spots - locații unde publicul putea cumpăra și vinde instant Bitcoin și Ethereum prin intermediul caselor de schimb valutar clasice, folosind EURO sau LEI cash;
  • În iunie 2020 am fost primul Exchange din România care a listat Elrond (EGLD), un proiect românesc ajuns la nivel global cu prezență constantă în top 50 CoinMarketCap.com;
  • În octombrie 2020 am devenit primul Exchange din România care a lansat o platformă educațională – primacriptomoneda.ro. Recent am lansată-o și internațional ca myfirstcryptocurrency.com;
  • În mai 2021 am reușit să atragem prima rundă de investiții cu antreprenori de succes, precum Cristian Onețiu (fost jurat la Imperiul Leilor ProTV), Răzvan Munteanu și Avi Cicirean (Founder Brand Minds). Cu această ocazie, printr-o campanie de rebranding, LDV Exchange a devenit TOKERO Crypto Exchange;
  • Din septembrie 2021 si pana in prezent am listat proiecte noi in regim de launchpad, strangând în campanii de pre-sale peste 2,7 milioane de USDT pentru 4 proiecte: HUMANS.AI, WAM, BH Network si AtlasNavi;
  • În octombrie 2021, alături de partenerii de la Crypto Compare am reușit să-l aducem în România la un meet-up cu comunitatea noastră pe nimeni altul decât Vitalik Buterin, co-fondatorul Ethereum;
  • Oferim servicii premium de suport cu ofițer dedicat pentru programul de fidelizare TOKERO PRO;
  • Printre puținele platforme globale de criptomonede care permit deschiderea unui cont corporate, prin care poți sa investesti in criptomonede direct cu fondurile firmei tale.

Protecția informațiilor și a datelor

Prin aplicarea la acest post de muncă declar că am citit nota informativă disponibilă pe site-ul web TOKERO: https://tokero.com/ro/policies/gdpr-hr/ și că sunt de acord cu termenii de prelucrare a datelor pe care TOKERO le va colecta în scopul recrutării, pentru postul selecționat de mine.